شرایط اقامت گرجستان

در دنیایی که روز به روز در حال پیشرفت و تکامل است کشور گرجستان یکی از کشورهایی است که توانسته فرصت های بسیار زیاد و خوبی را برای برقراری توازن بین کار و استفاده از جاذبه های تفریحی برای شهروندان خود فراهم کند از همین رو هر ساله مهاجران زیادی به این کشور روی آورده و تقاضای اقامت دائم به روش های مختلف را دارند.

هر چند گرفتن اقامت و حقوق شهروندی در این کشور دو مقوله جدا از هم محسوب میشود و اعطای آن به متقاضیان بسیار سخت است ولی گرجستان جزء بهترین کشورهایی است که میتوان برای مهاجرت انتخاب کرد.

شرایط اقامت گرجستان1 - شرایط اقامت گرجستان

شرایط اقامت دائم گرجستان

بهتر است در ابتدای امر موضوعی را به طور کامل برای شما روشن کنم و آن هم این است که در کشور گرجستان مقوله دریافت اقامت دائم و اخذ حقوق شهروندی به طور کامل از هم جداست.

ممکن است با خود فکر کنید که چه فرقی بین این دو ممکن است وجود داشته باشد ولی بهتر است این را بدانید که در این کشور منظور از اجازه اقامت دائم این است که فرد متقاضی میتواند برای همیشه در خاک کشور گرجستان بماند و از تمام امکانات آن اعم از کار، زندگی و تحصیل بهره ببرد ولی شهروند این کشور محسوب نمیشود و حق رای ندارد و همچنین جهت اخذ وام های بانکی با محدودیت های بسیار سخت و خاصی روبرو خواهد شد.

در صورت اخذ اقامت دائم گرجستان به فرد متقاضی کارت اقامت دائم داده میشود در صورتی که اگر شما شهروند این کشور باشید همانند سایر شهروندان گرجی خود کارت اقامت، پاستورت گرجستان دریافت خواهید کرد و از تمام حقوق یک شهروند به طور کامل از جمله حق رای، دریافت وام های بانکی با شرایط آسانتر و… بهره خواهید برد.

شرایط اقامت دائم گرجستان

طبق قوانینی که در سال های اخیر، دولت گرجستان در سازمان مهاجرت خود پیاده سازی کرده است، فقط افرادی میتوانند جهت اخذ اقامت گرجستان بصورت دائم اقدام کنند که  حداقل یکی از شرایط زیر را دارا باشند:

شرایط اقامت گرجستان از طریق ازدواج:

– یعنی اینکه با یکی از اتباع کشور گرجستان ازدواج کرده باشند و ثابت کنند که این ازدواج صوری و صرفا جهت اخذ اقامت این کشور نمیباشد. فرد مورد نظر میتواند پس از ازدواج مدارک خود را به سازمان مهاجرت این کشور ارائه کرده و برای گرفتن اقامت دائم درخواست دهد.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که در کشور گرجستان به دلیل شفافیت زیاد دستگاه های دولتی در صورت مشخص شدن ازدواج صوری پرونده به صورت کامل متوقف شده و برای شخص متقاضی نمره منفی منظور خواهد شد.

شرایط اقامت گرجستان از طریق تمدید کارت اقامت:

– از راه های دیگری که میتوان برای اخذ اقامت دائم گرجستان اقدام کرد تمدید کارت اقامت به مدت شش سال و حضور کافی در طول این سال ها در خاک این کشور میباشد. به عبارتی میتوان گفت در صورت داشتن کار و توانایی مالی برای زندگی راحت در این کشور  به راحتی میتوانید در عرض ۶ سال اقامت دائم گرجستان را دریافت کنید.

شرایط اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت:

– اما یکی از معمول ترین روش های اخذ اقامت گرجستان این است که فرد با ثبت شرکت در گرجستان میتواند صاحب اقامت شود.

در این روش فرد متقاضی یک شرکت از نوع General Trading به صورت کاملا قانونی ثبت کرده و تمام موارد از نظیر کد مالیاتی، مهر شرکت، تنظیمات اساسنامه به دو زبان انگلیسی و گرجی و آدرس دائمی و البته معتبر ارائه میدهد.

این شرکت به صورت قانونی موظف است که مالیات ماهانه کارمندان را پرداخت کند و در چندین ماه به صورت فعال قراردادهایی را برای فعالیت تجاری داشته باشد. همچنین پلیس مالیات و بازرس از محل کار شما بازدید خواهد کرد و در گزارش خود وضعیت شرکت شما را شرح میدهد پس بهتر است که پیش از آن دفتر تجاری اجاره نموده تا امتیاز منفی برای شما محسوب نگردد.

شرایط اقامت گرجستان از طریق خرید ملک:

– بهترین روشی که برای دریافت اقامت دائم گرجستان پیشنهاد می‌شود خرید یک ملک به ارزش بالای ۳۵۰۰۰ دلار است که مقاله‌ای با عنوان “اقامت گرجستان از طریق خرید ملک” کامل در مورد آن صحبت کرده ایم.

شرایط اقامت گرجستان از طریق تحصیل:

– پذیرش تحصیلی، از روشهائی است که در آن، شما با تکیه بر موضوع آموزش و دانشگاه می توانید در گرجستان، اجازه اقامت داشته باشید البته این موضوع نیازمند توافق با دانشگاه های گرجستان اعم از عمومی یا خصوصی میباشد.

در واقع بدین صورت است که شما باید ابتدا مدارک تحصیلی خود و درخواست خود برای تحصیل را به یکی از دانشگاه های موجود در گرجستان، ارائه نمائید.

اقامت تحصیلی گرجستان 845x321 - شرایط اقامت گرجستان

پس از بررسی مدارک شما توسط دانشگاه مدنظر، در صورت ارائه پذیرش دانشگاهی، می توانید با بردن نامه رسمی از دانشگاه و مدارک مربوطه، دال بر موفقیت شما برای اخذ پذیرش تحصیلی، درخواست اقامت نمائید. البته به این نکته باید توجه داشته باشید که اگر به هر دلیلی از ادامه تحصیل در گرجستان منصرف شدید، اقامت شما نیز باطل میشود و می بایست خاک این کشور را ترک کنید.

شرایط اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری:

-سرمایه گذاری یکی از بهترین و پر هزینه ترین روش های اخذ اقامت در تمام کشورهای جهان محسوب میشود که در کشور گرجستان و طبق قوانین جاری این کشور شخص سرمایه گذار میتواند با حداقل سرمایه حدود ۳۰۰.۰۰۰ لاری در کشور گرجستان به صورت مستقیم سرمایه گذاری کرده و برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کند، با این تفاوت که در قانون گرجستان قید شده است که به شخص سرمایه گذار در همان ابتدای امر اقامت دائم تعلق خواهد گرفت.

شرایط استثنایی

چکار کنم در زمان کمتری اقامت دائم گرجستان را بگیرم؟

البته برای کسانی که میخواهند در زمان کمتری به اقامت دائم گرجستان دست پیدا کنند راه دیگری هم وجود دارد و آن پرداخت مالیات بیشتر و به موقع است.

با توجه به این که دولت گرجستان، بیشتر بودجه های سالانه خود را از روی مالیات های دریافتی از اشخاص و شرکت ها تامین میکند، مهمترین مورد مورد نظر دولت گرجستان دریافت مالیات است.

شما میتوانید با پرداخت مالیات معقول و به موقع هنگامی که یک تجارت را راه اندازی می کنید به عنوان یک فرد قابل قبول برای کشور گرجستان شناخته شوید و بتوانید در مدت دو سال اقامت دائم کشور گرجستان را دریافت کنید.

امیدوارم در مقاله فوق توانسته باشیم به سوالاتی که در رابطه با شرایط اقامت گرجستان داشتید پاسخ داده باشیم:

ما برای اقامت در گرجستان باید چه شرایطی داشته باشیم؟

آیا این شرایط اقامت گرجستان به نوع اقامت هم بستگی دارد؟

یا در شرایط اقامت گرجستان مواردی هست که در همه نوع اقامت گرجستان مشترک باشد؟

آیا شرایط سنی هم جزئی از شرایط اقامت گرجستان است؟

مهمترین شرایط اقامت گرجستان کدامند که در کمترین زمان ممکن بتوانیم اقامت کشور گرجستان را بگیریم؟

در صورتیکه سوالی برایتان مبهم است در قسمت نظرات مطرح نمایید تا پاسخ کامل‌تری برایتان قرار دهیم.

۲۷ پاسخ ها
 1. wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان
  Majid می گوید:

  با درود بیکران
  لطف کنید و پرسش من رو هم پاسخ بدید.اینکه آیا کسی میتونه از طریق ارائه‌ی تخصص(مثلا خودم تعمیرکار تلفن همراه هستم)درخواست اقامت یا شهروندی بده؟؟؟پیشاپیش از پاسخگویی شما ممنونم

  پاسخ
  • wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان
   wikigeorgia می گوید:

   سلام دوست عزیز
   در گرجستان شما باید در واقع یک کارآفرین باشین یا اینکه کارمند شرکتی باشین تا بهتون اقامت تعلق بگیره

   پاسخ
 2. wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان
  Mostafa می گوید:

  سلام دوست عزیز…آیا مکانیک خودرو سواری در اونجا میتونه مشعول به کار بشه و اقامت دریافت کنه..ممنون

  پاسخ
  • wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان
   wikigeorgia می گوید:

   سلام
   در مورد مکانیک خودرو موردی سراغ نداریم ولی اگر خودتان بتوانید کار پیدا کنید میتوانید اقامت بگیرید

   پاسخ
 3. wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان
  بهرام می گوید:

  سلام.
  من یک پرورش دهنده قارچ دکمه ی هستم و اگه بخوام برم اونجا زندگی کنم و یه سوله بزنم ک چند نفر رو هم برای کار بتونم استخدام کنم و کار آفرین بشم میتونم اقامت دائم بگیرم؟اصلا قارچ اونجا میشه زد؟

  پاسخ
  • wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان
   wikigeorgia می گوید:

   سلام
   جواب این سوال را یه این راحتی نمی‌گفت، چرا که خیلی از کارها را در ایران ممکن است من بزنم و شکست بخورم ولی بعضی افراد در آن کار موفق باشند

   پاسخ
 4. wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان
  جمشید می گوید:

  سلام من میخواهم از طریق آزدواج اقامت بگیرم زبان هم بلد نیستم دنبال شروع زندگی هستم میخواهم بدانم برای خرید خانه و هزینه های اولیه چقدر پول باید داشته باشم و آیا بایدبابت،منزل مسکونی هم ،سالیانه عوارض و مالیات بدم ،میخواهم بدانم اصولا بابت چه چیزهایی باید مالیات بدهم و این مالیات باید ماهیانه پرداخت شود یا سالیانه و چقدر باید حداقل بپردازم

  پاسخ
  • wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان
   wikigeorgia می گوید:

   سلام
   شما باید ابتدا ازدواج نمایید چند سال از ازدواج بگذرد تا بتوانید برای اقامت و شهروندی بتوانید اقدام نمایید
   در مورد مالیات در گرجستان، مالیات ارزش افزوده هست که روی اجناسی که خرید میکنید مثلا از سوپر مارکت روی اجناس منظور گردیده است و مالیات بر درآمد که برای اشحاص حقوقی وجود دارد
   گزارشهای مالیاتی که بصورت ماهیانه ارسال میگردد و سالیانه بر اساس کارکرد شرکت اخذ میگردد

   پاسخ
 5. wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان
  آریو می گوید:

  با سلام
  من یک پزشک جراح و عضو هیئت علمی دانشگاه هستم. آیا برای جامعه پزشکی در کشور گرجستان کار وجود دارد و از طریق طبابت و کار در بیمارستان می توان اقامت گرفت؟

  پاسخ
  • wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان
   wikigeorgia می گوید:

   سلام دوست گرامی
   در این زمینه تا حالا کاری به مجموعه ویکی جورجیا ارجاع داده نشده است ولی در صورت پیدا کردن کار مناسب جهت اخذ اقامت در خدمت شما خواهیم بود

   پاسخ
 6. wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان
  جاوید می گوید:

  باسلام و تشکر .
  من یک مخترع هستم. با مدارک ثبت اختراع از ایران و صاحب مدال مسابقات جهانی . آیا با ارائه و نیز ادامه اختراع در کشور گرجستان میتوانم برای خود و خانواده ام اقامت دائم بگیرم؟
  با تشکر جاوید

  پاسخ
  • wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان
   wikigeorgia می گوید:

   با سلام خدمت شما
   راههایی وجود دارد که با ارائه نوع اختراع به شما اقامت داده میشود که در گرجستان شروع به فعالیت نمایید ولی پیشنهاد ما این است که کشورهای بهتری را برای این موضوع انتخاب نمایید.

   آرزوی موفقیت برای تمام مخترعین و نوآور های ایران داریم

   پاسخ
 7. wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان
  رضا می گوید:

  سلام
  من تازه خدمتمو تموم کردم میخوام برای ادامه زندگی به گرجستان برم مدرک تحصیلیم فقط کاردانی جوشکاری ایا میتونیم اقامت بگیرم ؟
  حداقل پول مورد نیاز جهت مهاجرت به گرجستان باید چقدر باشه؟
  سپاس گزارم

  پاسخ
  • wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان
   wikigeorgia می گوید:

   سلام
   حداقل پول مورد نیاز شما بستگی دارد به نوع اقامت
   مثلا اگر بتوانید کار پیدا کنید که اقامت کارمندی دریافت میکنید و پول زیادی جهت اقامت نیاز ندارید
   ولی اگر بخواهید از طریق خرید ملک در گرجستان اقامت بگیرد حداقل باید ۳۵۰۰۰ دلار داشته باشید
   و همینطور برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری هم بیشتر نیاز دارید
   موفق باشید

   پاسخ
  • wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان
   wikigeorgia می گوید:

   سلام دوست عزیز
   ما اقامت کارمندی را میتونیم برای شما بگیریم ولی پیدا کردن کار مناسب شما نیاز به پیگیری و بررسی توسط خودتان دارد
   موفق باشید

   پاسخ
 8. wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان
  Molood می گوید:

  سلام.من دختر مجرد سی سالمه.میخوام برم گرجستان.میخوام بدونم آیا اونجا کاری هست که بتونم انجام بدم و خرج خودمو دربیارم.لیسانس حسابداری دارم.البته حتما دنبال کار اداری نیستم.بعد اینکه بخوام اونجا برای خودم ی خونه کوچیک اجاره کنم شرایط چجوریه.لطفا راهنماییم کنید.سپاس

  پاسخ
  • wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان
   wikigeorgia می گوید:

   سلام
   کار باید خودتون پیدا کنین بستگی به توانایی و … داره
   خانه حدود ۳۰۰ دلار مناسب می تونین بگیرین

   پاسخ
 9. wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان
  محمد آزموده گرجی می گوید:

  سلام
  بنده عضو انجمن مخترعین کشور ، نماینده کانون مهندسی کل کشور ، مشاور و کارشناس امور نخبگان و نوآوری بنیاد علمی پژوهشی دانش گستر، عضو کمیته نخبگان و نو آوران گروه ائتلاف و جزو چهار نخبه برتر کشور ، کارآفرین برتر و دارای بینهایت سرتیفیکیت از مراکز مختلف داخلی و خارجی … هستم میخواستم بدونم امکان اینکه در گرجستان اشتغال زایی پایدار و منطقی و گسترده را رقم بزنم یا نه ؟ اصلا حمایتی از اون قالب انجام میشود یا نه؟؟ و لازم بذکر است که پروژه های بینهایت زیادی برای انجام دارم که … و از همه مهمتر بنده پسوند گرجی را هم دارم زیرا که نسل اصلی ما برمیگردد به اون کشور …

  پاسخ
  • wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان
   mohammad1398 می گوید:

   سلام بر اهل علم
   دوست عزیز شما باید رزومه و ایده و برنامه اقتصادی خودتون رو آماده کنین به اینجا بیاین و برای گرفتن امتیازات و … مذاکره کنین ضمن اینکه اصولا این کشور خیلی سرمایه دولتی ندارد برای سرمایه گذاری روی ایده های شما و باید جذابیت برنامه های شما تا حدی باشد که دولت گرجستان را متقاعد به سرمایه گذاری کند البته در خصوص امتیازات دیگر مثل زمین مجانی برای پروژه و … راحت تر میتوان امتیاز گرفت ضمن اینکه بحث سرمایه گذار خصوصی متفاوت هست و اونجا می تونین شانس خودتون رو مجدد امتحان کنین .

   پاسخ
 10. wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان
  مهدی می گوید:

  وقت بخیر
  سی ساله و مجرد هستم با مدرک مهندسی برق قدرت و تخصصم در تعمیرات لوازم خانگی اعم از یخچال ساید و لباسشویی هست بنظر شما میتونم با این شرایط اونجا اقامت بگیرم

  پاسخ
  • wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان
   mohammad1398 می گوید:

   سلام دوست عزیز
   اینجا برای اقامت دادن شرایط و قوانین تعریف شده دارن که مورد شما و مشابه در این موارد نیست اما اگر اینجا کاری راه اندازی کنین چه مرتبط به شغل کنونی شما چه غیر مرتبط و درآمد زایی داشته باشین و مالیات پرداخت کنین بعد از روی غلتک افتادن کسب و کار شما می تونین اقامت بگیرین .

   پاسخ
 11. wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان
  امید ملکی می گوید:

  سلام من یه کارگاه ساخت لوستر اینه وشمدان وکارهای برنزی هستم اعم از جوشکاری سوارکاری ایا میتوانم با خرید یه کارگاه یا اجاره در گرجستان اقامت بگیرم وکار کنم شرایط ان چیست

  پاسخ
  • wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان
   mohammad1398 می گوید:

   با سلام
   بله می تونین هیچ مشکلی هم نیست برای تهیه مکان مناسب و امور اداری می تونین با هم کارهای ما تماس گرفته مشاوره رایگان بگیرین .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − دو =

wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان

هتل های گرجستان

/
تفلیس به عنوان پایتخت کشور گرجستان و یکی از پرجمعیت ترین شهرهای…
wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان

اجاره خانه در گرجستان

/
خلاصه مطلب: اجاره خانه در گرجستان برای اجاره خانه در گرجستان در وهله …
wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان

اقامت گرجستان از طریق خرید ملک

/
خلاصه مطلب دولت گرجستان در سال ۲۰۱۵ قانون اقامت گرجستان از ط…
wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان

خرید خانه در گرجستان

/
خلاصه مطلب: پس از خرید خانه در گرجستان ، امکان اخذ اقامت موقت یکساله…
wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان

پیش فروش واحدهای "Alliance HighLine" تفلیس

/
پروژه سه برج آلیانس تفلیس بنام "Alliance HighLine" که در این پروژ…
wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان

پیش فروش واحدهای "باتومی بولیوارد"

/
باتومی بولیوارد یک مجموعه چند منظوره ۵۴ طبقه ای که در قلب پروانه های…
wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان

چند اشتباه رایج خرید ملک در گرجستان

/
خرید ملک در گرجستان مسلما به این سادگی که برویم در یک مغازه و یک جنسی…
wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان

صومعه جاری گرجستان (Jvari Monastery)

/
صومعه جاری گرجستان (Jvari Monastery) یک صومعه ارتدوکس گرجستان مربوط …
wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان

واحد پول گرجستان

/
گرجستان از جمله کشورهایی است که به دلیل نزدیکی به ایران و ارزا…
wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان

دیدنی های گرجستان

/
امروزه کشور گرجستان با ارائه خدمات گردشگری و امکانات تفریحی بسی…
wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان

هزینه های زندگی در گرجستان

/
امروزه پیشرفت هایی در کشور گرجستان در زمینه های مختلف رخ داده ا…
wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - شرایط اقامت گرجستان

دیدنی های باتومی

/
باتومی شهری است بندری در گرجستان که در کنار دریای سیاه واقع شده …