هزینه های زندگی در گرجستان

هزینه های زندگی در گرجستان

امروزه پیشرفت هایی در کشور گرجستان در زمینه های مختلف رخ داده است. توجه جهانیان به کشور گرجستان بیشتر شده و از همین رو متقاضیان زیادی اقدام به اخذ اقامت کشور گرجستان کرده اند. همچنین شاید بتوان یکی دیگر دلایل علاقه به این کشور را عضو شدن آن در اتحادیه اروپا دانست. اما قبل از هرچیزی موضوعی که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است هزینه های زندگی در گرجستان می باشد.

اگر بخواهید هزینه های زندگی در گرجستان را با کشور ایران مقایسه کنید باید بدانید که زندگی در گرجستان بسیار کم هزینه تر از ایران است. در این مقاله سعی داریم تا بخشی از هزینه های زندگی در گرجستان را برای شما بازگو کنیم:

هزینه های زندگی در گرجستان: هزینه مسکن در گرجستان

 اولین موضوعی که برای متقاضیان زندگی در مورد هزینه های زندگی در گرجستان اهمیت دارد، هزینه مسکن در گرجستان می باشد.

اگر برای زندگی در گرجستان میخواهید مسکنی اجاره کنید، باید بدانید که هزینه اجاره آن به صورت ماهانه پرداخت خواهد شد و همانند ایران پول پیش بابت آن پرداخت نخواهد شد.

همچنین این امکان برای شما وجود دارد که منزل مورد نظر را با تمام امکانات رفاهی تحویل بگیرید اما این وسایل تنها شامل یخچال، گاز، آبگرمکن، مبل، تخت، تشک و… می باشد و تهیه ظروف آشپزخانه و وسایل خواب بر عهده مستاجر می‌باشد.

هزینه مسکن در گرجستان به چه آیتمهایی بستگی دارد؟

هزینه اجاره مسکن در گرجستان با توجه به منطقه ای که برای زندگی انتخاب می کنید و همچنین متراژ منزل مسکونی متفاوت است و چیزی در حدود ۳۰۰ الی ۱۰۰۰ دلار آمریکا برای شما هزینه دارد.

علاوه بر این قیمت های گفته شده تنها برای خانه های نوساز و تمیز می باشد اگر منزل مورد نظر شما قدیمی و با متراژ پایین باشد مسلمأ هزینه پرداختی نیز کمتر خواهد شد.

 

club2 13 - هزینه های زندگی در گرجستان

هزینه های زندگی در گرجستان: هزینه غذا و خوراک در گرجستان

مسئله دیگری که ذهن متقاضیان را در مورد هزینه های زندگی در گرجستان به خود مشغول میکند هزینه غذا و خوراک در این کشور می باشد.

با اینکه گفته شد هزینه های زندگی در گرجستان پایین است اما اگر بخواهید هر روز در رستوران غذا بخورید باید پول زیادی برای آن خرج کنید.

از همین رو بهتر است که مایحتاج روزانه خود را از مغازه‌ها تهیه کرده و به آشپزی بپردازید. اما اگر میخواهید غذای رستوران های شهر را امتحان کنید، باید بدانید که برای هر وعده غذا در رستورانی معمولی باید حدود ۱۹ لاری پول پرداخت کنید.

اگر میخواهید غذای فست فود بخورید هزینه یک وعده غذا در رستوران مک دونالد چیزی در حدود ۱۱ لاری برای شما هزینه به همراه خواهد داشت.

 

82346492 71248168 - هزینه های زندگی در گرجستان

هزینه های زندگی در گرجستان: هزینه آب، برق، گاز و اینترنت

از دیگر هزینه های زندگی در گرجستان میتوان به هزینه آب، برق، گاز و اینترنت منزل مسکونی اشاره کرد.

هزینه گاز در گرجستان:

این موضوع ارتباط خیلی نزدیکی با این مسئله دارد که شما در چه فصلی به گرجستان مهاجرت کنید. به عنوان مثال مهاجرت به گرجستان در فصل زمستان هزینه گاز زیادی را به دلیل گرم کردن منزل برای شما به همراه دارد و چیزی حدود ۱۰۰ لاری به هزینه های شما اضافه خواهد شد.

هزینه برق در گرجستان:

تعرفه هزینه های برق نیز در کشور گرجستان برای هر کیلو وات ساعت ۰.۱۷ لاری می باشد.

هزینه اینترنت در گرجستان:

یکی از نکات دیگری که برای هر فردی از اهمیت زیادی برخوردار است استفاده از اینترنت می باشد.

برای استفاده از اینترنت میتوانید از بسته های ساده اینترنتی استفاده کنید که قیمت آن ماهیانه از ۱۰ لاری شروع میشود و با توجه به نیاز خود میتوانید بسته مورد نظر را انتخاب کنید.

هزینه های زندگی در گرجستان: هزینه حمل و نقل در گرجستان

اگر بخواهیم از سایر هزینه های زندگی در گرجستان بگوییم میتوانیم به هزینه حمل و نقل در این کشور اشاره کنیم.

هزینه حمل و نقل در تفلیس بسیار ارزان است در واقع برای هر سفر باید ۰.۵ لاری برای مترو یا اتوبوس پول بدهید.

درحالی که هزینه متوسط هر بار تاکسی سوار شدن چیزی حدودا بین ۳ تا ۵ لاری برای شما هزینه به همراه خواهد داشت.

هزینه استخدام راننده شخصی برای هر روز از ۱۰۰ لاری شروع می شود. برای رفتن به شهرهای مختلف می توانید از مینی بوس مارشروتکا و قطار استفاده کنید.

برای سفرهای بین شهری هزینه اتوبوس بین ۱۰ تا ۲۵ لاری و برای درون شهری کمتر از ۷ لاری است.

 

chin - هزینه های زندگی در گرجستان

 

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =